Skip to main content

Board of Trustees & Board of Advisors

  • Board of Trustees
    Thomas J. Alexander, Esq.
    Samuel G. Cabot III
    Chad Crandell P
    Alisa A. Kriekis de Gaspe Beaubien ’94
    Steven R. DiSalvo, Ph.D.
    F. Samuel Eberts III P
    Robert R. Fanning
    Peter G. Flaherty
    Nancy E. Frates
    Patricia A. Heftler ’66
    Melissa J. Hempstead ’69
    William F. Howard
    Richard Hutchinson P
    Virginia M. Warwick Judge  ’51 GP
    Michelle Labossiere P
    John MacNeil
    Marsha Anne McDonough
    Cynthia A. Clegg Merkle ’77
    Ayune E. Douglass Michel ’72
    Jonathan Payson
    Myrtle A. Harper Rose ’56
    Ernest M. Santin P
    Joanna Schulman P
    Elizabeth Schwartz P
    Douglas Seymour
    Michael J. Sheehan
    W. Thomas Spencer, Jr.
    Steven Tadler P
    Anthony J. Venuti
    Sheila A. Walsh ’78
    Charlene I. Wax ’82
  • Beverly Board of Advisors
    Thomas J. Alexander, Esq.
    Jessica Benson
    Andrew E. Bentley
    John C. Bernard
    William Bolt P
    Thomas A. Bottichio
    Martin Chatterton
    Paul Coz
    Albert Creighton
    W. Anderson Devereaux
    Leonard F. Dolan
    Dr. Martha C. Farmer
    Martha Fucillo
    Raymond Gosselin P
    Thomas Eugene Hart
    Beth Howell
    Bruce Journey
    Carl Kooyoomjian
    Lewis J. Leathersich
    Caleb Loring III
    David E. MacKeen
    Harry G. McCoy
    Benjamin B. Morrill
    Mark M. O'Neill
    Eric Sargent
    Peter Twining
    Lorinda Visnick P
    Dr. Carol A. Warfield
    Michael Robert Wheeler M'10

  • CT Board of Advisors
    Arlene Sydiskis Battistelli '60
    Julie Margaret Castle '04
    Megan Brittney Donaher-Ventrella '08 M '09
    Susan M. DiMartino Dowling '72
    Jeanne Coe Egut '65
    Barbara French P
    Richard French P
    Estelle Clausen Jones '52
    Stephanie Alana Kocur '08
    Brenda McKenna P
    Shaun McKenna P
    Cynthia A. Clegg Merkle '77
    Ginger O'Leary O'Shea '80
    Cynthia L. Richter '79
    Susan Salice P
    Joanna Schulman P
    Elizabeth Schwartz P
    Kimberly Kleppinger Sisisky '75
    Margaret Ann Buchanan Zeman '61
  • NYC Board of Advisors
    Alicia Page Barnette '06
    Mary Kristen Bearse '87
    Leslie Pearce Bryant '65
    Brendan Neil Callahan '00
    Kaitlin Marie Donaldson '17
    Jacqueline Eisenband P
    David Jacob Freeman '16
    Eleanor Schrumm Garlow '66
    Mary Thompson Grassi '72
    Shawn Keegan P
    Nancy Leighton P
    Jim Miller
    Elizabeth E. 'Libby' Moore '86
    Jay Peller P
    Robert Rosenbaum P
    Judith Zorfas Spivak P
    Noreene Storrie P
    Stephanie Pfriender Stylander '80
    Jan Sucic P
  • East FL Board of Advisors
    Pamela Plimmer Budzinsky' 65
    Erin Tully Chace '86
    June H. Stehle Gara '61
    Carl Richard Gentile '10
    Mimi Q. Lippincott '66
    Teresa P. Meixner McCue '68
    Susan L. Barrett Rohrer '63 GP
    Heather Lynn Sturgis Severino' 05
    Paul Vincent Severino, Jr. '05
    John M. Sutton
    Mary Anne Bonham Wood '62
  • West FL Board of Advisors
    Joseph L. Batchelder
    Deborah J. Murray Cairns' 69
    Linda L. Frame Cleary'76 P
    John V. Egan '13
    Ralph C. Fidaleo '13
    Chelsea R. Garlock '13
    Pamela A. Lawson '77
    Virginia B. McCoy '66
    Elizabeth Ann Jarvis Murphy '74
    Nancy Crum Pryor Ratrie '60
    Brien Spina '98
  • Parent Advisory Committee
    Ken Camello P
    Kimberly Camello P
    Frank Comparato P
    Gary Durante P
    Angela Eberts P
    F. Samuel Eberts, III P
    Eric Goddard P
    Pamela Goddard P
    Jill Goldstein P
    Larry Goldstein P
    Andrea Gruber P
    Jonathan Gruber P
    Mercedes Guiance P
    Jamie Haines P
    Michael Haines P
    Brian Horrigan P
    Cerredwyn Horrigan P
    Michelle Labossiere P
    Rob Labossiere P
    Charles LeVine P
    Melissa LeVine P
    Melissa MacLeod P
    Cynthia Nelson P
    Christine A. O'Connor P
    Michael O'Connor P
    Gary Pare P
    Geoffrey Peckham P
    Sara Peckham P
    John Shea P
    Dr. George Surabian P
    Lisa Surabian P
    John Trudel P
    Susan Trudel P
    Bryan Tulley P
    Kara Tulley P
    Rachel Van Emon P
    Beth Walters P
    Keith Walters P
  • Alumni Council
    Francine M. Aceto '92
    Jennifer Adams '95
    John Joseph Alberts, Jr. M'17
    Sally H. Bates Allen '65
    Gail E. Riordan Ashley '80 P
    Lisa Bacchiochi Auer '73 P
    Lauren E. Gilligan Battcock '11
    Carolyn Cluthe Carroll '62 P GP
    Cameron B. Chaviano '11
    Susan Ruth E. Madore Clark '77
    Charmie Curry PhD '17
    Alisa A. Kriekis de Gaspe Beaubien '94
    Gregory Patrick Dolan '07
    Susan M. DiMartino Dowling '72
    David Jacob Freeman '16
    Katie Ann Leighton Gauger '09
    Lauren Candice Todd Harrington '12 M'14
    Charlotte Hillery '02
    Ann E. Bollenback Jamison '82 P
    Kerry Anne Taylor MacDonald '10
    Ursula R. Mueller McMullen '58
    Erin F. Murray '13
    Judith Ann Carroll O'Connor '83
    Margaret Sue Sansiveri Palmer '82
    Linda Berry Plummer '65 GP
    Bianca Robinson M'18
    Susan L. Barrett Rohrer '63 GP
    Jeffrey Michael Scola '10
    Edmund B. Stanton M'07
    Marissa Lynn Welch '16
    Cynthia I. Arcoleo Westerman '84 P
    Mary 'Meg' Steele Wingerath '73
    Mary Anne Bonham Wood '62
    Tina Marie Zarella '00
  • GOLD Council
    Steven Robert Ashley '18
    Lauren E. Gilligan Battcock '11
    Alura Frances Carbrey '17 M'18
    Cameron B. Chaviano '11
    Colby Alexander Dobrusin '14
    Cara Anne Hanrahan '11
    Rachael Herrera M'17 '17
    Ciara Renee Johnson M'16
    Alanna J. Kellogg '13
    Alyssa Lynn Laurenza '15
    Matthew Amato Leighton '18
    Rachel Ann Lustenring '19
    Jonathan David Luszcz '12
    Kerry Anne Taylor MacDonald '10
    Anna Kindt McKendry '12
    James Matthew Medici '17
    Abbey Leigh Murphy '16
    Jessica Lynne O'Regan '14
    Bryanne J. Pepin '12
    Logan L. Prescott '13
    Kjirsten E. Seiler '14 M'19
    Heather Julia Margaret Smiles '14
    Lizetta I. Solarik '14
    Candace-Giselle Thomas '12
    Alexis J. Thompson '14
    Kelcey Marie Trecartin '14 M'16
    Ashley Irene Walenta '14
    Alexis Taylor Watts '16 M'17
    Kimberly A. Wyman '14